Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Alket Zaimi - Nuse Me Fustan Te Bardhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/07/2019

2019-07-10T17:00:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuse Me Fustan Te Bardhe" kënduar nga Alket Zaimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alket Zaimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lindita Purrellku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nuse me fustan te bardhe
Sa krenare nuseron
Me mungon loti ne faqe
Se ke dhendri ti po shkone
Te mori babai ne valle
Porsi flutur ti kercen
Loti qe pikon ne faqe
Djalit zemren ja rremben

Ref
Me shuplaka gjithe dasmoret
I bejne goces temena
Brohorasin gjithe nje zeri
Nuse bukur mashalla

Te percjell nena te porta
Nuse bukur gjithe stoli
U cudit e gjithe bota
Me bukurin q eke ti
Udhe e mbare moj bije e nenes
Amanet nena te thote
Kur te shkosh ne deren tjeter
Buzeqesh e mos derdh lot

Ref
Me shuplaka gjithe dasmoret
I bejne goces temena
Brohorasin gjithe nje zeri
Nuse bukur mashallaKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet