Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alketa Vejsiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1058
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Alketa Vejsiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vetëm 14 vjeç ajo troket në dyert e ‘Top Albania Radios’. Drejtori italian i asaj kohe e dëgjon në prezantimin e 10 këngëve, prezantime që ajo i improvizoi në çast, pa bërë gabime. E shkathët dhe elokuente nuk mund t’i shpëtonte përzgjedhjes së atij profesionisti, i cili mendonte se vajza kishte të ardhme. Për 4 vite shtëpia e saj e dytë ishte ‘Top Albania Radio’. Një shkolle ku Alketa mesoi te ishte pa komplekse, e lirshme, komunikuese, miqesore...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

15 🔥Alketa Vejsiu (2006)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

24
26
18
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Kamela Islamaj

Zaimina Vasjari

Çiljeta

Eneda Tarifa

Ingrit Gjoni

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Marjeta Billo

Barbana

Jonida Maliqi

Tags: Alketa Vejsiu, Alketa Veisiu


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet