Audio

Alma Bektashi - Ti Largohu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/11/1999

1999-11-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 1999
Te desha si femije,
e para dashuri,
e para enderr ishe ti.
I pari lot ne sy,
i pari varg per ty,
e para kenge per ne te dy.

U zgjova e trembur,
U tret ne erresire,
nje perqafim i ngrire
mbi nje shtrat si shkretetire.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

U zgjova e trembur,
me mua tallej nata,
me perqeshte dashurine.
U zgjova e humbur
Ne buze me puthe nata
Dhe ma vriste dashurine.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.


Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:

Më Shumë...