Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Alma Hyska - Gjarperushja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH
Gjarperushja
Haj te mirremi per dore,
Nep-ma zemren qe ma more,
Gjarperushe pikelore
M'u vrapo q'andej matane,
me qendro ne zemer prane,
M'i veshtro sa lot me lane.
Te fjalonemi ngadale,
te pushtonemi pa fjale,
Plot me afsh e duf te vale.
Me ate vetull-vetulluar,
Me ate shtatin-gjarperuar,
Me ato kraha-fluturuar
Vetullo,moj vetullushe!
Gjarpero,moj gjarperushe!
Fluturo,moj fluturushe!


Ky tekst u dërgua nga  niki.beja
Më Shumë Këngë Nga Alma Hyska-Civeja:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet