Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Daci - Sokaqarja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2014"

Komente

Asnjë Koment

30/10/2014

2014-10-30T18:32:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sokaqarja" kënduar nga Alma Daci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alma Daci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Luziana. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

cupeze e vogele nje minute e a sme le ca ne port ca ne dritare qenke shume sokaqare x2

eh une jam cupa e merakut nuk jam cupa e sokakut, ne sokak nena sme le po te shoh me dru me ze x2
ref:
cupeze moj sokaqare te ziun e cmende fare. sokaqarja te ka cmendur, o bandill , o flokedendur x2
ref:
cupeze moj te rente nuri nuk e kam zemren prej guri, kur te celi bukuria nisen dhe hallet e mia x2

eh sevdaja eshte hallemadhe,
kush te tha te hysh ne valle
ca te porta te dritarja,
te cmendi kjo sokaqarja.x2

ref:
cupeze moj sokaqare te ziun e cmende fare. sokaqarja te ka cmendur, o bandill , o flokedendur x2Më Shumë Këngë Nga Alma Daci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet