Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Daci - Po Vijn Krushqit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2017"

Këngë e albumit:

"Live 2016"

Komente

Asnjë Koment

13/11/2016

2016-11-13T18:31:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Po Vijn Krushqit" kënduar nga Alma Daci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alma Daci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bilbilat E Mushtishtit - Po Vijn Krushqit

Po vin krushqit o
Rrethit t'malit
Dil e priti moj nana e djalit
Hajde moj cuco

Dil e priti moj nana e djalit
Hajde moj cuco

Po vijn krushqit o
Per m'at an e
Qenka nusja moj diell e han e
Hajde moj cuco

Qenka nusja moj diell e han e
Hajde moj cuco

...

Fatmire Breçani - Po Vijn Krushqit

po vin krushqit rena rena dil oo bab e shtini mrena ,shtini mrena bab me pushue se kan ardhun mem marr mueeeeee ,shtini mrena bab me pushue se kan ardhun mem marr mue-e-e-e
ehh walla moj dera e shpise
sot komm lon dit e qiknis
ehh walla moj dera e shpise
sot kom lon dit e qiknis
na ka hi nsusja ne walle
na ka hi nusja ne walle
me fustan me pika
ma e mira ne shoqe ma e mira nqika ma e mire ne shoqe ma e mira nqika
luj nuse lujluj syni keq mos tpafte kush nuk bon mashalla mashalla ati pika i raft x2
hajde nuse hajde hajde me merr e mos gjoj kajde hajde nuse eja eja se me doxhe si rrufeja ..........
Më Shumë Këngë Nga Alma Daci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet