Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Papamihali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alma Papamihali është një poete dhe shkrimtare e njohur. Alma Papamihali është rritur dhe shkolluar në Tiranë për Gjuhë Letërsi. Pasioni i saj, ka qenë që në fëmijëri poezia, por vazhdimisht angazhimi i saj ka qenë edhe publicistika. Alma gjithashtu është anëtare e Lidhjes se Shkrimtarëve në Gjermani, si dhe themelusese dhe mësuese e shkollës shqipe "Iliria", po në Gjermani. Përmbledhja poetike "Nën tingujt e natës" e Alma Papamihalit me 100 poezi, është botuar në Tiranë në shtator të vitit 2007 (redak...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Autorë Të Ngjashëm:

Anila Varfi

Xheva Salihaj

Sadije Aliti

Aferdita Beçiri

Makfire Canolli

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Fatmire Duraku

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Tags: Alma Papamihali


Komente mbi këtë artist