Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marly
  • Emri i Vërtetë:
  • Almir Leka
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Marly është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Almir Leka është një këngëtar dhe kompozitor shqiptar. I lindur në vitin 1997, ai u rrit me muzikë dhe zhvilloi pasionin e tij nga viti në vit. Në vitin 2009 filloi të bënte mbulesa kitarë dhe aty ku gjithçka filloi të merrte përmasa të reja. Në vitin 2013 ai mori pjesë në një "Maratonën muzikore" lokale dhe në të njëjtën kohë filloi të performonte ne nete live në lokale të ndryshme. Ne te njejtin vit formohet dyshja e njohur Sant & Marly. Ne vitin 2016 Marly behet pjese e labelit Gmaj7 Production ne rolin e rreperit, autorit dhe tekstshkruesit te shume kengeve te ndryshme te prodhuara per kengetare te tjere, e te dala prej asaj studioje. Ne fundin e vitin 2018 Marly njofton publikisht largimin nga Gmaj7 Production dhe sebashku me Santin vendosin te marin nje moment pauze nga muzika dhe tregu shqiptar, per t'u rikthyer serisht pas gati nje viti e gjysem me kengen e pare si artista indipendente, e per te themeluar me pas ne 2021 labelin e ri te quajtur MADOSS PRODUCTION. Ky label eshte themeluar nga kater anetare, pjese e te cileve edhe Marly se bashku me Santin, per tu zgjeruar me pas me integrimin e producentit te ri Nasto.


Më datë 18 Maj 2016, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Dalim". Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm.

Më datë 29 Qershor 2016, Devis Xherahu publikon videoklipin "Me Pelqen Ajo", në bashkëpunim me Marly. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj.

Më datë 17 Nëntor 2016, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Ne Yo".

Më datë 26 Mars 2017, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Dmpl".

Më datë 3 Qershor 2017, Devis Xherahu publikon videoklipin "Per Ty Mbarova", në bashkëpunim me Marly. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj.

Më datë 17 Nëntor 2017, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Hola", në bashkëpunim me Lauresha. Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, teksti u shkrua nga Lauresha Ramadani, Sant, Marly (Almir Leka), ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 17 Janar 2020, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Casa De Papel".

Më datë 23 Korrik 2020, Devis, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Vetem Ti". Muzika e këngës u punua nga Devis Xherahu, teksti u shkrua nga Sant & Marly, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 5 Gusht 2021, Sant & Marly publikojnë videoklipin "Want Me", në bashkëpunim me Dj Adry. Teksti i këngës u shkrua nga Sant & Marly.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Madoss Production

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0