Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alqi Boshnjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
(1954-1998)  
BIOGRAFIA: Alqi Boshnjaku është një autor këngësh shumë i njohur. Alqi Boshnjaku lindi me 25 dhjetor te vitit 1954. Ka mbaruar Institutin e Larte te Arteve ne vitin 1978. Ne femijeri ka qene kengetar ne pallatin e pioniereve. Fillesat e tij si regjizor i pati me grupet amatore te shkollave te mesme Qemal Stafa dhe Sami Frasheri. Ka qene regjizori i Estrades se Ushtarit dhe ka marre pjese si as/regjisor ne disa filma si: Emblema e dikurshme, etj. Ai ka qene gjithashtu eshte drejtues dhe inspirues i grupeve te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Xhevdet Gashi

Hajg Zaharjan

Aleksandër Peci

Arsim Bunjaku

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Dorian Gjoni

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Klodian Qafoku

Mithat Sadiku

Tags: Alqi Boshnjaku


Komente mbi këtë artist