Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
BIOGRAFIA: Altea është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Në vitin 2019, Altea shpallet fituese në Voice Kids Albania 3. Altea është më e votuara e ‘The Voice Kids 3’, ajo që rrëmbeu edhe kupën. Zërat e të gjithë finalistëve ishin më të mirët, jo më kot ata arritën të gjithë në finale e madhe. Një natë plot me të papritura dhe performanca speciale në ekranin e Top Channel. Altea erdhi shumë stil me këngën “I Don’t want To Miss a Thing” dhe shpalosi edhe një herë vokalin e saj potent, duke u komentuar pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Fituese e

Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mejba Kadija

Daniela Toçi

Sara Bajraktari

Anna Gjebrea

Anisa Shabani

Erta Qerimi

Zhaklina Veizaj

Jasmina Dervishi

Kleansa Susaj

Klaudia Thartori

Tags: Altea, Altea Ali


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet