Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Altin Ranxha - Xhane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

11/10/2009

2009-10-11T19:24:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhane" kënduar nga Altin Ranxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Revolt Klan - Xhane

Fale ti fale,
se te kam xhan

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Sikur te me duash,
sikur te ma thuash,
ah sikur ta dije,
veç me mu do rrije

Sikur te me duash,
sikur te ma thuash,
xhane o moj xhane,
hajde moj amaneee

Xhane,xhane ti me thua
ta bej lojen si ta dua
xhane,xhane
merre me ngadale (2x)

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Ej,xhane,xhane you and me
s'duroj dot pa ty,s'duron dot e di
i'm gonna win,gonna win,gonna win,
zemer ti e vetme i'm gonna win

Si justifikon,
shpirt definicion,
e vetmja ne kete bote qe zemra se denon,
xhane jo zemra s'te kupton,
e vetmja ne kete bote ne shpirt definicion

O po hajde me ngadale,
xhane fale me ngadale,
xhane,xhane
o moj xhane,xhane

Fale ti fale,
se te kam xhan

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Flora Gashi - Xhane

[MC Qoppa:]
Ekom pas 1 xhane
1 Xhane pa behone
Qaq shumë e pata deshtë
me to kom pas bo plane
Xhone moj shejtane
S'ke kallzu që je e nxonme
Edhe ike pa m'thon chiao
Plaq moj virone
A e din sa pata vujtë
Kur ti m'the jam e tjetërkujt
Qata s'po du me shujtë
E ty zoti hiq mos t'rujtë
Ke pas me ndrru si n'prralla
Për ty venin krejt e kalla
Prej ditës që m'ke ik
E Ka marrë vesh krejt mahalla
Po pi moj xhan për ty
ka 2-3 orë n'dite
Isha kon shumë i pafat
dashninë ti ma gërdite
Eja xhan aman mahalla s'ka shyhret pa ty
M'kujtohet dita e parë
kur t'pyta kom me ta pëlty

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[MC Qoppa:]
OK ... E Tash mo s'po t'du
E Du nji t'diasporës
Ajo m'tha Bonbon si ai hiti
motrës Norës
Ajo kish pare plotë + e liberalizune
Ajo kalla për mu ik ti dashni e dështume
Tash kur ta ngon këtë sen
Ki me lyp prapë me u kthy
Xhane tash është vonë se kredit kom hi për ty
Kredit deri n'fyt argjend mi plaqe sytë
Se nime kom shumë kontrata e s'jena mo na 2të
S'jom mo ai që m'preke tu thaftë dora
Ngoje tash qysh knoj un edhe Flora
Tjetra po m'don hey un e mora
Del pi baustelles MC Qoppë Diaspora

[Flora:]
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehim dolli
Gëzuar shokt e mi
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehin dolli
Për t'mirë shokt e mi

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

Korab Jetishi - Xhane

Veten time nuk e ndaj
Nga dashuria e saj
Veten time nuk e njoh
Kur zerin ja degjoj

Do te doja qe te isha me ty
Do te doja qe te shihja ne sy
Puthja qe me ka munguar nga ti
pikon ne shpirt

Ti me fal me fal me fal te lutem
nese une vonoj
ti me fal me fal me fal te lutem
edhe pak duro

Ref:2x
xhane xhane tek ti pritem po vi
mdogji malli larg teje aman
xhane xhane zemra ime je ti
me larg zemres nuk mundem te mbaj

Rruga mund te jet e gjat
ska dert vetem met pa
dete male i kaloj
gjith kohes te mendoj

Do te doja te isha me ty
do te doja te shihja me sy
puthja qe me ka munguar nga ti
pikon ne shpirt

Ti me fal me fal me fal te lutem
nese une vonoj
Ti me fal me fal me fal te lutem
edhe pak duro

Ref:2x
Xhane xhane pritem tek ti po vi
mdogji malli larg teje aman
xhane xhane zemra ime je ti
me larg zemres nuk mund te mbaj
Më Shumë Këngë Nga Altin Ranxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet