Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Altin Shira - Alo Alo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Balada"

Këngë e albumit:

"Jeta Fat Dhe Shprese"

Komente

Asnjë Koment

21/01/2014

2014-01-21T11:14:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Alo Alo" kënduar nga Altin Shira.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ero & Buk1 - Alo Alo

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x4)

Buk1:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona
Krejt qka ndodh n qytet, per ty informona
Un po shkoj te nalt, ata menojn qe po rrzona
Na nuk jem pi sot, po moti e lujm ket game
Po thojn qe na dojn, amo bi**hat nuk i ndjejm
Dashuri me pare se paret spom lojn n lloq
Jetojm si n Texas mos u sill knena shoq
Dashuri me pare se paret spom lojn n lloq
Jetojm si n Texas mos u sill knena shoq

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x2)

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Tjert po xhelozojn se shum po dallona
Let xhelozojn le ti myt inati
Loqka shum miss mi bon vijat gati
Let xhelozojn le ti myt inati
Loqka shum miss mi bon vijat gati
Let xhelozojn le ti myt inati
Let xhelozojn le ti myt inati

Ero:
Ajo o tum thirr
Un pi thom qe vonona
Alo alo zemer
Me dy telefona (x4)

Dabesst - Alo Alo

VERSE 1:

Ta ktheva shpinën
me kqyr a po ma ngul thikën
Deri sa kena mrri n'ditën
Kur, ndjenjat qe i pata ikën
Sa po m'vjen keq, keq
Amo mos kaj ti prap kesh
E di qe po t'pengon me t'desh une pa t'desht
Amo mos fol ti veq hesht (2x)
Edhe pse e dijm qe po bojna mëkat
Po po bojna mëkat
Prap deshira jon o me dal nat per nat
Po po nat per nat
Durt e mija n'trupin ton
Edhe kur s'jon e di endrron mu kon
Qdo sen i jemi t'mungon
E di qe t'rreh zemra sa her qe t'thirri n'telefon


REFFRENI.(2x):

Alo Alo !
Alo Alo !
Qele ma shpejt se nuk kom koh
Jom ka du me t'pa
Alo Alo !
Alo Alo !
A je tu ardh a jo ?
Se po du hala


VERSE 2:

O sa kishe dasht me m'majt n'distanc
Mu munu me m'harru po nuk ki shanc
E di qe lidhja jon nuk o romanc
ndjenjat e mija pi tuave kan tjeter nuanc
M'fal qe po t'boj mu nih femen pa vlera
Amo po m'lun kur po t'shoh me sutjena
Ngat teje tjerat po m'doken si plehra
Nuk po kom ndjenja amo mir po ndjehna
Jo, nuk jom ka du me hup koh
E di o shum vshtir po kupto
Veq msheli syt mos meno per kurgjo


REFFRENI.(3x):

Alo Alo !
Alo Alo !
Qele ma shpejt se nuk kom koh
Jom ka du me t'pa
Alo Alo !
Alo Alo !
A je tu ardh a jo ?
Se po du hala

Leta - Alo Alo

Pse nuk me shikon, pse nuk me degjon, pse po ik prej meje mos ke gjet naj tjeter, ta kam dhan ty zemren e ti mua qka? borgj me ke ti mua dashurin e pare.
...Jabangji moj mu ke ba ne telefon spo fol nje fjal, te kam dasht si syte mi do te qorrohem un pa ty.

ALO, ALO FOL ME MUA
ALO VETEM 5 MINUTA, 5 MINUTA
ALO, ALO FOL ME MUA
ALO VETEM 5 MINUTA, 5 MINUTA

Thirra ne numer tjeter isha merzit teper,nuk te jam kujtuar mendove se jam tjeter, lot ne syt e mi as nje pik ska mbet i hargjove ti koha se ç`po ik.
...Jabangji moj mu ke ba ne telefon spo fol nje fjal, o te kam dasht si syte mi do te qorrohem un pa ty.

ALO, ALO FOL ME MUA
ALO VETEM 5 MINUTA, 5 MINUTA

ALO, ALO FOL ME MUA
ALO VETEM 5 MINUTA, 5 MINUTA

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet