A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Altin Shira - Se Ka Nena Nje Vajze Te Bukur


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/01/2014

2014-01-21T12:14:23

Këngë e albumit:

"Kenge Popullore Nga Jugu Vol.2"

Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash"

Këngë e albumit:

"Ti Gjithmone Je Pike Loti"


(Dy herë)
Lulet çelin për çdo vite
Vjen e rritet shtat e m'shtat
Shumë pranvera po kalojnë
Në krah të nënës ke qënë prapë

Vitet ikin e nëna plaket
Vetëm mendon një fat të mbarë
Si një borëbardhë ti të bëhesh
Të jesh e lumtur në çdo çast

Lule çelin për çdo vite
Vjen e rritet shtat e m'shtat
Këto pranvera po kalojnë
Në krah të nënës ke qënë prapë

(refren)
Trëndafila të kanë sjellë
Në këtë festë të bukur vajzë
E hidhje vallen me ngadalë
Si drenusha në livadh
(dy herë)

Që ka, moj, nëna një vajzë të bukur
Me sytë përlotur që rri nga pas
I hidhje hapat me ngadalë
Si një borëbardhë në përr
allë

(Refreni)

Që ka, moj, nëna një vajzë të bukur
Me sytë përlotur që rri nga pas
I hidhje hapat me ngadalë
Si një borëbardhë në përrallë

(Refreni)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019