TEKSTESHQIP

Altin Shira
Vetem Ty Te Kam
Lyrics

kte nate ndodhem large dhe ty nuk te kam
e nuk te shohe mbi xhamin kristalte
nje zoge me qendron
e nise e me trokete pran dritares ai po me fton
te lidhur ai mban nje fjonge te vogel qe ndriqon
me shkruan dy fjale
me prit se shpejt une do te vi
te jem me ty prap,te jem me ty prap
vertet vetem ty te kam e nis te enderroj
qe te jem me ty
dhe fjongen e zogut do ta lidhe moj si kurore

refreni2x
vetem ty te kam vetem ty te dua
sa here qe jam larg me zogun me shkruaj
sa here hapa dritaren kur ai troket
nje fjongo te bukur ai aty lene

sa nete nga ty large
une rri ne dritare dhe rri pergjoj
te vije prap ai, ai qe me zgjon
e te sjell pran,pran meje ty
e niset e shkon
vec nje mesazh ne fjongon e vogel
me lena ai
me shkruaj dy fjale
me prit se shpejt une do te vi
te jem me ty prap,te jem me ty prap
vertet vetem ty te kam e nis te enderroj
qe te jem me ty
dhe fjongen e zogut do ta lidhe moj si kurore

DËRGOI: