TEKSTESHQIP

Altin Shira
S'dua Te Mbetem Vetem
Lyrics

Ike larg nga zemra ime
me le permbi buz nje fjal
dhe ne shpirt e mbylla ndjenjen
se per ty isha i marr
dua te te gjej prap sonte
ta prek trrupin si nje zan
permbi gjujn ta ul une koken
si femij te them me fal

une te therras ku je ne kete nat
vec te te shoh kam dhimbje dhe mall
mbi trrupin tend te trretem ngadal
si loti mbi xham
po te therras ku je ne kete nat
Vec te te shoh kam dhimbje dhe mall
mbi trupin tend te tretem ngadal
si loti mbi xham

ike ti dhe ndali ora
djellin më me sy se pash
zemren e mbylla ne pranga
askush tjeter mos ta marr
s'dua te mbetem i vetem
s'do te vdes jo pa te pare
dhe nese ste gjej mes botes
do te vi lart ne parajs

une te therras ku je ne kete nat
vec te te shoh kam dhimbje dhe mall
mbi trrupin tend te trretem ngadal
si loti im i gjate
po te therras ku je ne kete nat
vec te te shoh kam dhimbje dhe mall
mbi trrupin tend te trretem ngadal
si loti im i gjate

ahhhhhh ahhhhhhh

une te therras ku je ne kete nat
veq te te shoh kam dhimbje tej mas
mbi trrupin tend te trretem ngadal
si loti mbi xham
po te therras ku je ne kete nat
veq te te shoh kam dhimbje tej mas
mbi trrupin tend te trretem ngadal
si loti mbi xham

DËRGOI:
INFO
Nuk mund të ishte ndryshe, ndaj ky materiali muzikor paraqitet i ilustruar nga sfera vizuale edhe me një videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 14 Korrik 2012.