Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Shoqja Ime

Kam një shoqe shumë të bukur
Me të gjithmonë qëndroj e lumtur,
Me të ghithmonë qeshemi bashkë
Disa dhe na kanë inat.

Kur në shkollë ajo një ditë mungon,
Rri si e hutuar
Mësimi s'më ec dot.

Si motër e kam
Si motër e dua,
Pa të
S'më shkon dita mua.

Kur dua këshilla
Më këshillon,
Dhe gjithmonë
Për gjdo gjë më kupton.

Andaj e dashur shoqja ime
Thjeshtë
Faleminderit që EKZISTON!

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet