Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Kosovën

Kosova Ime

E dashur Kosova ime,​
Sa shumë dite me qenë trime,​
Dhe bijtë e tu,ashtu i linde​
Moj vendlindja ime!​

Shumë luftëra i përjetove,​
E lirinë gjithmonë e ëndërrove.​
Falë shumë trimave,dhe këtë e arrite,​
Moj Kosovë,vendlindja ime.​

Lirinë e arrite,​
Ushtrinë poashtu,​
Gjithë këto vite pritje​
ia vlejti gjdo sakrificë e mund.


- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet