Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alush Hamiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Tetovë 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alush Hamiti është një këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para te karierës i filloi ne shoqerinë kulturore artistike shqipëtare "Xheladin Zeqiri" ishe 16 vite këngëtar i kësaj shoqerie gjat kësaj periudhe mori pjesë nëper shum koncerte ne Maqedoni,Kosovë dhe Shqipëri një ndër koncertet e tij me te suksesshme ishte ai i Turqisë,si dhe ne qytetin e Dibrës në festivalin e këngës së lehtë qytetare i quajtur "Penastias" ku u shperblye me cmimin e parë si dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Alush Hamiti

Komente 0