A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Amarda Arkaxhiu

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  41
  • Origin:
  • Kavajë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Amarda Arkaxhiu is a popular singer of Modern Traditional music. Në Dhjetor 2006, Amarda Arkaxhiu merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Por Ti Mos Trego". Në Maj 2008, Amarda merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mos Fol". Në vitin 2008, Amarda publikon albumin "Thashethemi", me etiketën muzikore Super Sonic. Në Qershor 2011, Amarda & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Arome Indie". Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook"...

>> Full biography >>


Fans' Comments

1 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Facebook (2011)

Thashethemi (2008)


» Add A Song »

Valsi Dashurise
Kavalieri
Cunat E Tirones
Adeti I Krushqise
Dashuri Vrastare
Valium
Zemer
Thashethemi
Arome Indie
Ne Nje Bote Tjeter


Translations (1)


Related Artists:

Erga Halilaj

Eltina Minarolli

Barbana

Rudina Delia

Rezarta Shkurta

Kamela Islamaj

Julka

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Drita Ukaj


Tags: Amarda, Amarda Arkaxhiu, Amanda

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019