Amarda Arkaxhiu
Amarda Arkaxhiu
Amarda Arkaxhiu
  • Vendlindja:
  • Kavajë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Prill 1983
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Amarda Arkaxhiu është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 2006, Amarda Arkaxhiu merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Por Ti Mos Trego".

Në Maj 2008, Amarda merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mos Fol".

Në vitin 2008, Amarda publikon albumin "Thashethemi", me etiketën muzikore Super Sonic.

Në Qershor 2011, Amarda & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Arome Indie".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook".

Më datë 9 Prill 2012, Amarda publikon videoklipin "Cunat E Tirones".

Më datë 11 Gusht 2012, Amarda publikon videoklipin "Valium".

Më datë 17 Nëntor 2012, Amarda publikon videoklipin "Ne Nje Bote Tjeter".

Më datë 13 Korrik 2015, Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Loca Loca", në bashkëpunim me Amarda & Kallashi. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Nëntor 2015, Gezim Nika & Amarda Arkaxhiu publikojnë videoklipin "Kosove Shqiperi". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga Jorgo Papingji, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 16 Shkurt 2017, Indrit Lelo publikon videoklipin "Fustani Me Pika", në bashkëpunim me Amarda.

Më datë 18 Shkurt 2017, Amarda Arkaxhiu publikon videoklipin "Dasma". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gezim Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania SWART.

Më datë 26 Gusht 2017, Amarda Arkaxhiu publikon videoklipin "S'ta Fali". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 30 Qershor 2018, Amarda publikon videoklipin "Kavalieri", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Gezim Meneri, teksti u shkrua nga Gezim Meneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gezim Meneri. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 15 Gusht 2018, Ledi Vokshi publikon videoklipin "Dashnia O Lezeti", në bashkëpunim me Amarda Arkaxhiun. Muzika e këngës u punua nga Joniad Banushi, ndërsa teksti u shkrua nga Jurgen Çipi..

Më datë 9 Shkurt 2019, Amarda publikon videoklipin "Valsi Dashurise". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 30 Korrik 2019, Amarda publikon videoklipin "Zemer". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 28 Maj 2021, Amarda publikon videoklipin "Goce Kavaje Mbese Tirone". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edi Balili. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edi Balili.

Më datë 16 Gusht 2021, Amarda Arkaxhiu publikon videoklipin "Jena Na". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gramoz Kozeli & Amarda Arkaxhiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli & Klajv Kajno. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gramoz Kozeli.

Më datë 21 Janar 2022, Amarda publikon videoklipin "Si Ateher", në bashkëpunim me Stine.

Më datë 5 Gusht 2022, Amarda publikon videoklipin "Princesha E Babit". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Pandi Laço, Amarda Arkaxhiu dhe Dustin Luby, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gent Myftaraj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ALDOooo ALDOooo  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Amarda Arkaxhiu »

Komente 1