Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amela Buzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 18 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Amela Buzi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo ka studiuar në "Kolegjin Turgut Ozal" në Tiranë. Ajo gjithmonë pëlqente muzikën dhe kur ishte 6 vjeç ajo vendosi të merrte pjesë në një konkurs muzikor. Që atëherë, ajo ka qenë gjithmonë ka marr pjesë në shumë gara jo vetëm në Shqipëri, por edhe në vende të tjera. Në Shtator 2014, Amela Buzi merr pjesë në Vihuela Fest 2014 me këngën "Në Hapësirë Të Fluturojmë". Në Qershor 2015, Amela Buzi merr pjesë në JESC 2015 me këngën "Bota Blu". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Frensi Revania

Eda Muça

Sidorela Hasa

Einxher Qose

Alisia Bajrami

Mei Dallashi

Zhaklina Veizaj

Sindi Goma

Alina Jani

Jasmina Dervishi

Tags: Amela Buzi


Komente mbi këtë artist