Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Ladorishte 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Amijet Vinca është një shkrimtare. Ka lindur ne fshatin Ladorishte te Struges. Filloren e ka kryer ne vendelindje, ndersa te mesmen ne Prishtine. Jetn ne qytetin e Struges se bashku me bashkeshortin dhe djalin. Poezine e ka pasion, shrkuan qe nga shkolla fillore. Shpreson qe nje dite poezite e saj ti permbledhë ne ndonje liber....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Albana Subashi

Ilire Zajmi

Eva Kacanja

Alma Jahja

Vjollca Pasku

Bleona Miftari

Loranda Fejzullai

Kaltrina Shalaku

Drilona Tahiri

Kristjana


Tags: Amijet Vinca

Krijo Një Kartolinë