Amri Hasanlliu
Amri Hasanlliu
Amri Hasanlliu
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Amri Hasanlliu është këngëtar. Amri ka marre pjese ne festivale te ndryshme per femije dhe studion per piano.

Në Maj 2012, knkuron per here te pare ne Top Fest 9 me kengen “Me pelqen se je ndryshe”, nje kenge e cila tregon se edhe dashuria ka stine.

Në Maj 2013, Amri Hasanlliu merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Shpirt I Lire".

Më datë 18 Nëntor 2014, Kastro Zizo & Amri Hasanlliu publikojnë videoklipin "Naten Kur Flija".

Në Tetor 2017, Amri Hasanlliu merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Me Chaplinin", në bashkëpunim me Arjan Hasanlliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0