A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ana Golja

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ana Golja is a popular singer of Pop music. Canadian teen actress Ana Golja currently stars as Liz in The Hub's original mini series, "Clue," as well as the lead role of Laney in "What's Up Warthogs" on the Family Channel and Disney XD Canada. A cross between Katie Holmes and Selena Gomez, Ana was born in Toronto on January 31st 1996. At the age of 5, Ana started to dance, and her love for performing grew stronger as she grew older. She began acting at the age of 9, and landed her first au...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Silvana Rusi

Donjeta Morina

Arinda Gjoni

Besa Krasniqi

Eronida

Saelma

Rinna

Laura Krliu

Adelina Tahiri

Elia


Tags: Ana Golja, Muazana

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019