Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anahi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Anahi Giovanna Puente Portilla
 • Vendlindja:
 • Meksike 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Anahi është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Anahi Giovanna Puente Portilla, e njohur më mirë si Anahi, është një aktore meksikane dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën e saj si një fëmijë e cila ka marr pjesë në disa seri televizive dhe filma, disa prej të cilave kane fituar çmime si Çmimin Ariel dhe Palmën e Artë. Ajo fitoi famë ndërkombëtare, pasi duke luajtur Mia Colucci në Telenovelen Rebelde meksikane, dhe si një anëtare e grupit RBD u nominuan per çmimin Grammy latino-pop. Anahi Giov...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Anahi, Rbd

Komente 1