Andi Dhoska
Andi Dhoska
Andi Dhoska
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: dance
Andi Dhoska është autor këngësh dhe dj i njohur. Andi Dhoska eshte njohur ne fillim te viteve 2003 ne Valet e Radio House of Arts e me pas ne Radion + 2 (Dj Andi), Radion KISS FM (Dj Andi) nga ku pas perfundimit te kontrates kthehet perseri ne Radion kombetare +2 (Dj Andi).

Eshte muzikant, ka mbaruar Akademine e Arteve Te Bukura Per Muzike dhe aktualisht eshte pedagog ne Liceun Artistik Jordan Misja. Produksioni i pare eshte realizuar ne bashkepunim me Gerta Heten ne vitin 2009 me kengen "Sot Qaj Per ty" kenge pjesmarrese ne Festivalin M.I.A 2009, produksioni i radhes eshte perseri me Gerta Heten me kengen "INSPIRIM", pjesmarrese ne TOP FEST 7. Ky produksion ka sjelle nje rryme te re muzikore (Break it New House) ne Shqiperi. Produksioni i fundit eshte ne rrymen DupStep me kengetaren Entela Zhula te titulluar "HUMAN" pjesmarrese ne Kengen Magjike 2013.

Më datë 28 Prill 2019, Andi Dhoska publikon videoklipin "In The Club".

Në Maj 2019, Andi Dhoska merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 19 me këngën "Back To You".

Ne daten 14 shtator 2019 publikon videoklipin “Tropical Vibes”.

Ne daten 31 Tetor 2019 publikon videoklipin “Halloween Night”.

Ne daten 7 Nentor 2019 publikon videoklipin “Done With You” ku behet pjese e “Top Awards 2019”

Ne daten 22 Janar 2020 publikon videoklipin “Recovery”.

Më datë 31 Mars 2020, Andi Dhoska publikon videoklipin "Survive". Në Maj 2020, Andi Dhoska merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Survive", qe shpallet "Klipi me i mire Alternative 2020".

Ne daten 18 Qershor publikon videoklipin “Move Around”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3