TEKSTESHQIP

Andi Mezini
Potpuri (Gezuar 2016)
Lyrics

Spo di qysh me than
nty jam ba merak
saher mkalon pran
kurqysh smuj mu ba rahat

Kaloj dit e muaj
e un pres me tpa
Spo di qysh met than
sdi qysh me ja ba

Ref:(1x)
Hiq spo di qysh me ja ba
hiq spo di qfar fjal me dhan
jam i drejt e du pa hile
per ty mka lind ajo nan
Qokollad gjakun e ke
asnje behane se ke
si princesh je padyshim
veq met than spo kam guxim

Sdi a me qu fjal
se vet skam guxim
saher mkalon pran
zemra mrreh pa pushim
m’ikin fjalet asnje fjal sme vje
ndermend
refuzimit i frigohem
sdi se qka pom gjen

Ref:(1x)
Hiq spo di qysh me ja ba
hiq spo di qfar fjal me dhan
jam i drejt e du pa hile
per ty mka lind ajo nan
Qokollad gjakun e ke
asnje behane se ke
si princesh je padyshim
veq met than spo kam guxim

Edhe sonte lun pran meje
dredhon shtatin per inati
me shkoj nata tu tshiku
pa e kqyr sa osht sahati

Edhe sonte me bisht tsyrit
me shikon e me helmon
bukuria zemres sime
tik e tak ritmin e shton

(2x)
Vazhdo luaj bukuroshe
asnje minut mos u ndal
hije tpaska sonte vallja
zemra venit don mem dal

Dy minuta me mi fal
skisha desht asgje me shume
veq niher me ma dhan doren
me vallzu veq ti dhe un

Me vallzu sonte me ty
isha knaq e isha shkri
mu kish ba bota e imja
nga ni got me ty me pi

(2x)
Vazhdo luaj bukuroshe
asnje minut mos u ndal
hije tpaska sonte vallja
zemra venit don mem dal

DËRGOI: