TEKSTESHQIP

Andi Mezini
Potpuri (Gezuar 2020)
Lyrics

Sonte bojna dasem
na po festojna
na po vallzojna
shyhret e bojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Na adet e kena
qdo gzim qe e bojna
miq e shok ftojna
edhe urojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Po bojm lum e mashalla
gjith ne valle tuj vallzu
lumja nana qe e rriti
djalin sot me martu (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Po lujn motrat me shyhret
lum ban nana per djal tvet
luni daj axhallar
nuse tbukur kemi marr (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Nisja tash me def (4x)
ishalla perhajr e me muhabet (2x)

DËRGOI: