Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Qershor 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  57
Këndon kryesisht: etno

Andi Shkoza është këngëtar i njohur. U lind e u rrit ne Tirane ne familjen e tij tiranase. Statusi i martuar dhe baba. Fama e tij u rrit ne vitet 2000 me albumet e tij te famshme me kenge mjaft te pelqyeshme. Andi Shkoza është këngëtar i muzikës së lehtë dhe muzikës popullore qytetare. Karriera e tij ka nisur rreth shume vite më përpara duke sjellë për publikun këngë Hite për kohën kur janë publikuar.

Në vitin 2003, Andi Shkoza publikon albumin "Per Ty E Dashur".

Më datë 8 Prill 2013, Andi Shkoza publikon videoklipin "Taka Taka".

Më datë 8 Prill 2013, Andi Shkoza publikon videoklipin "Egosite".

Më datë 17 Qershor 2018, Andi Shkoza publikon videoklipin "Bjondine Lajkatare". Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga Armand Trebicka.

Më datë 27 Korrik 2018, Andi Shkoza publikon videoklipin "Shuje Zemer". Për orkestrimin u kujdes Gezim Meneri. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Më datë 26 Shkurt 2021, Bes Kallaku & Andi Shkoza publikojnë videoklipin "Rudina". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 8 Prill 2021, Andi Shkoza publikon videoklipin "Dhelper Dinake".

Më datë 17 Korrik 2021, Andi Shkoza publikon videoklipin "Në Sytë E Tu", në bashkëpunim me TriTon. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 30 Shtator 2021, Taulant Hoxha publikon videoklipin "Margherita", në bashkëpunim me Andi Shkozën. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 1