Andi Shkoza
Andi Shkoza
Andi Shkoza
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Qershor 1976
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Andi Shkoza është këngëtar i njohur. U lind e u rrit ne Tirane ne familjen e tij tiranase. Statusi i martuar dhe baba. Fama e tij u rrit ne vitet 2000 me albumet e tij te famshme me kenge mjaft te pelqyeshme. Andi Shkoza është këngëtar i muzikës së lehtë dhe muzikës popullore qytetare. Karriera e tij ka nisur rreth shume vite më përpara duke sjellë për publikun këngë Hite për kohën kur janë publikuar.

Në vitin 2003, Andi Shkoza publikon albumin "Per Ty E Dashur".

Më datë 8 Prill 2013, Andi Shkoza publikon videoklipin "Taka Taka".

Më datë 8 Prill 2013, Andi Shkoza publikon videoklipin "Egosite".

Më datë 17 Qershor 2018, Andi Shkoza publikon videoklipin "Bjondine Lajkatare". Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua nga Armand Trebicka.

Më datë 27 Korrik 2018, Andi Shkoza publikon videoklipin "Shuje Zemer". Për orkestrimin u kujdes Gezim Meneri. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Më datë 26 Shkurt 2021, Bes Kallaku & Andi Shkoza publikojnë videoklipin "Rudina". Teksti i këngës u shkrua nga Bes Kallaku. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

Më datë 8 Prill 2021, Andi Shkoza publikon videoklipin "Dhelper Dinake".

Më datë 17 Korrik 2021, Andi Shkoza publikon videoklipin "Në Sytë E Tu", në bashkëpunim me TriTon. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Sokol Koçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 30 Shtator 2021, Taulant Hoxha publikon videoklipin "Margherita", në bashkëpunim me Andi Shkozën. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 4 Maj 2022, Andi Shkoza publikon videoklipin "Capkene". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Andi Shkoza.

Më datë 17 Korrik 2021, Andi Shkoza publikon videoklipin "Ne Syt E Tu", në bashkëpunim me TriTon. Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Sokol Koçi, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Andi Shkoza & Gers Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 24 Nëntor 2022, Andi Shkoza publikon videoklipin "Qan Shpirti Im". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Andi Shkoza, teksa për arranzhimin u kujdes Alban Furtuna.

Më datë 14 Korrik 2023, Andi Shkoza publikon videoklipin "E Bukura Ime". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Alban Furtuna, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Andi Shkoza. Videoklipi u prodhua nga kompania Estia Film.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3