Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Andi Shkoza - Bukuroshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bukuroshe".
3. Video është e këngës "Bukuroshe", por nuk këndohet nga Andi Shkoza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Andi Shkoza - Bukuroshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Jetoj Me Shprese"

Komente

Asnjë Koment

29/04/2013

2013-04-29T07:24:23+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bukuroshe" kënduar nga Andi Shkoza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elina Duni - Bukuroshe

Kur dole në Lanë
belin nji pëllëmbë
Bukuroshe e lalës
synin si bajam.

Kur dole n’çardak
faqen për marak
Bukuroshe e lalës
dukesh si zambak.

Kur dole në derë
belin me qemer
Bukuroshe e lalës
ndritesh si fener.

Kur dole n’oborr
f’tyrën e bardh’ si borë
Bukuroshe e lalës
eja të vejmë kunorë.

Diana Tahiri - Bukuroshe

Do t'ju them diqka
Por nuk eshte shaka
Sikur une nuk ka
Aha aha
Kaqurele une
Bjonde si llokum
Gjithe me duan shume
Aha aha

Ref

Me buzkuq e me pak grim (la la la la la)
Shum te lutem mami im (la la la la la)
Ma e bukur dua t'jem (la la la la la)
Bukuroshe pa problem (la la la la)

S'qenka per femije
Buzkuqi i ri
Ketu ka xhelozi
Aha aha
Une grimohem vet
Mami me bertet
Aktore e vertet
Aha aha

Ref x3

Me buzkuq e me pak grim (la la la la la)
Shum te lutem mami im (la la la la la)
Ma e bukur dua t'jem (la la la la la
Bukuroshe pa problem (la la la la)

Ardian Limanmera - Bukuroshe

bukuroshe si nji han te pres pa dumir don mem pas kjo zemra ime te dua shpirtimi

m'kamarr malli qe ti puthi ata syt e zi pot boj be qe n'zemren time
vetemm e je ti 2 rf.,

me je e bukur si sheqer gjith nje ty te pres eja sheroje dhimbjen time gezoje jeten time

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë