A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Adnan Sinani
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
BIOGRAFIA: Andos është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. I lindur në Kosovë, Adnan Sinani filloi të merret me muzikën rock që në moshe të re, i influencuar nga muzika rock e viteve ’70, ’80 e ’90. Andos është i dashuruar me grupin "Gjurmët", i cili ka qënë grupi kosovar që e ka influencuar më shumë. Në vitin 2000, Andos filloi të merret me muzikë si kitarist i grupit "7me7" dhe ishte pjesë e këtij grupi për 3 vjet. Nga viti 2003 deri me 2007, Andos u bashkua me Mentor Hazirin në grupin "Kthjellu"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

BB Poqi

Naser Berisha

Nijazi Bytyqi

Senad Rrahmani

Gledi

Agon Ibrahimi

Kristo Trendafili

Edi King

Evans Rama

Gjergj Jorgaqi


Tags: Andos, Andosi, Kthjellu, Adnan Sinani, Andos Sinani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019