Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andos - Veri Dhe Jug Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21O moj ti me sytë e zi
Që ke flokun porsi ar
Se po s'erdhe unë do të vij

O moj to me sytë e zi
Që ke buzën si qershi
Se po s'erdhe unë do të vijj

Ref.:
Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

O moj to me sytë e zi
Me vështrimet si rrufe
Se po s'e dhe unë do të vij

O moj ti me sytë e zi
Që ke buzën si qershi
Se po s'erdhe unë do të vij

Ref.:
Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

Dridhe hidhe shaminë më lezet
Si një zane e bukur po më vjen
E bukur është vallja
Kur kërcen sorkadhja

O moj ti me sytë e zi
Me vështrimet si rrufe
Se po s'erdhe unë do të vij


Ky tekst u dërgua nga Valentin MehmetiAndos
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/05/2014
Festivali: SVFM 2014


Andos - Veri Dhe Jug
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veri Dhe Jug".
3. Video është e këngës "Veri Dhe Jug", por nuk këndohet nga Andos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andos:


Komente 1