Më mbaj mend (për 1 muaj)


Andos - Where Were You
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Where Were You".
3. Video është e këngës "Where Were You", por nuk këndohet nga Andos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Andos - Where Were You  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2014

2014-01-01T04:48:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Where Were You" kënduar nga Andos.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Andos i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Maria Mena - Where Were You

I was a backing track
Saving my green voices back
Disguising the obvious
That I had no one to sing for
I lived in a paper bin
which I lived curled up and forgotten in
With an unfinished lovers hymn
Tattooed on my forehead

Oh, oh, oh, where were you?
Had I known you then
The outcome would have been better

I got used to the treadmill love
Where no matter how fast you run
You're stuck at the starting point
Only exhausted
I was the anonymous author
Of songs I'd not dared to share
Lacking the audience of a lover's ear

Oh, oh, oh,
oh, oh, oh, where were you?
Had I know you then
The outcome would have been better

You could have prevented this
You could have prevented this
You could have prevented this
You could have prevented this

You could have prevented this
You could have prevented this
You could have prevented this
You could have prevented this

Oh, oh, oh, where were you?
Had you known me then
The outcome would have been better

Bonnie Tyler - Where Were You

Oh baby - I was always around
To pick you up when you were falling down
Now baby - when you were crying the blues
Wasn't I the one that you came crying to?
In all the years gone by
You've never seen me cry
I never let you see the other side of me

Chorus:
Where were you
When I needed somebody to lean on?
Yeah where were you
When I needed a shoulder to cry on?
I always held you close when you were feeling weak
Guess I was walking down a one-way street
I was a fool to think that you'd be there for me
Where were you?

Oh baby - when you needed a friend
I stuck beside you girl through thick and thin
Now Baby - when no-one cared at all
Wasn't I the one that you would always call
I gave away my heart, I knew just where I stood
Till I reached out for you 'cause I thought I could

(Chorus)

Now even more than what I'm going through
The cut that hurts the most is your attitude
You're pretty good at taking what you need
You've got a lot to learn about loyalty...

Believe me baby...there were times
You drove me crazy...I was so blind
Where were you?

I never let you down when you were full of fear
Saved you from drowning in a sea of tears
Why baby why then weren't you ever
There for me?

(Chorus)

Më Shumë Këngë Nga Andos:


Komente mbi këtë këngë