Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anduel Kovaçi - Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

M'more ti me vete,
N'copat e ksaj zemre qe jan thy, po pres mu kthy.
Veten e kam humb nga gjithcka du, s'mundem mos me vujt per syt e tu.

Naten duket e gjat kur ty nuk te kam prane
Une cdo dite po tretem duke t'prit me ardh.

Ref:
Apo vjen se m'myti malli, shpirtin e kam n'pik te hallit,
A po vjen, po du me t pa.
A po vjen po t'pret dhe hana i kam fol per syt e tu.
Veq zoti e din sa kam duru.

Betohem ne zot,
Malli po me mbyt pa ty mu sot, ndihem i dobt
Veten e kam humb nga gjithcka du,
S'mundem mos me vujt per syt e tu.

Ref:
Apo vjen se m'myti malli,
Shpirtin e kam n'pik te hallit,
Apo vjen se du me t'pa Apo vjen po t'pret dhe hana i kam fol per syt e tu,
Veq zoti e din sa kam duru.
Anduel Kovaçi
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2022
Festivali: Festivali I 61-të në RTSH
Muzika: Irkenc Hyka
Teksti: Irkenc Hyka
Orkestrimi: Irkenc Hyka


Anduel Kovaçi - Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli".
3. Video është e këngës "Malli", por nuk këndohet nga Anduel Kovaçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1