A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irkenc Hyka

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  251
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 26
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Irkenc Hyka is a very famous singer and songwriter of Pop music. Irkenc hyka ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17 vjeçare. Ka kënduar edhe më herët si fëmijë nëpër festivalet e fëmijëve. Ka mabruar "Liçeun Artistik për kanto" në Tiranë dhe ndjek studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë. Është kompozitor i disa këngëve mjaft të njohura. Ka bashkpunuar me këngëtarë të ndryshëm dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij. Në Nëntor 2014, Irkenc Hyka merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me...

>> Full biography >>


Fans' Comments

1 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Një Lamtumirë
Haram
Si Unë
Valla
Katile
Ne
Tymi Dashnis
Makarena
Dashni E Vjetër
Lule Pa Erë

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (12)


Related Artists:

Elgit Doda

Ardian Bujupi

Butrint Imeri

Aleksandër Gjoka

Olen Cesari

Ramadan Krasniqi (Dani)

Redon Makashi

Stine

Avni Mula

D.U.D.A.


Tags: Irkenc Hyka

Irkenc Hyka in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019