A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Bora E Bardhe

Bore e bardhe, simbol i cilteresise
bardhesia jote engjellore me ngjan
Sikur e veshur me gjith hiret e bukurise
Me dukesh ti, zonje qe token e lan

Kurre se kuptoja pse kishin frike
Njerezit nga ti, bukuri e rralle
Mbase acari qe sillje nga shtepite
I trembte ato, e per ty s'kishin mall

Por une te doja kur ti fryje floket
Te adhuroja kur vishje gjithcka
Me te bardhe, malet e tokat
Shkelqeje nen drite,o sa e bukur, sa!

Bore e bardhe, ti ne mos per askend,
Vetem per mua cdo vit mbaje nje vend!

- poem written by Anida Rexha


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019