A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anika Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 18
BIOGRAFIA: Anika Berisha is a popular singer of Kids music. Anika vjen nga nje familje muzicientesh. Ajo eshte mbesa e Tomor Berishes dhe xhaxha ka Robert Berishen. Qe e vogel ajo me zerin e saj te bukur punonte kenge te ndryshme per femije. Me ato kenge ka marre edhe shume cmime ne koncerte muzikore. Tani ajo ka edhe motren e vogel e cila eshte kengetare Alda Berisha. Shkollen fillore e vijon ne sh.k "Dardania" Prishtine dhe jeton ne Dragodan. Jeton me nenen babain dhe motren Alden. Në Korrik 20...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Arbnora Rexhepi

Blinera Jashanica

Erza Hoti

Roza Sadiku

Blinera Muzhaku

Edueda Salihaj

Vesa Berisha

Elta Ademi

Sala Jashari

Lorina Dula


Tags: Anika Berisha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019