Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  490
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Anila Mimani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është e martuar, ka dy vajza dhe jeton në Zvicër. Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr". Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit". Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby". Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci". Në Nëntor 2009, Produkt 28 merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani. Më datë 16 Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

3 🔥

Baby (2008)

★★★★★

Vajza E Mamit (2005)

★★★★★

Digjesh Zjarr (2003)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Anila Mimani, Anila Nimami, Anila Nimani

Komente 3