TEKSTESHQIP

Anila Mimani & Bledar Dapa
Dua
Lyrics

lai lai lai lai
lai lai lai lai lai...

Anila:
Dua dua
te jesh me mua
puthjet e tua, jan vec per mua

Bledar:
Dua dua
te jesh me mua
bezet e tua jan vec per mua

Anila & Bledar
Menyra se si ti me flet
cdo fjale e jotja me jep jete
kur me prek me ledhatone
zemra forte me rreh (ref. x2)

Bledar:
Se une me duket kam shkalluar
qe kur eshte ne dashuri
me veten qesh i lumturuar
goces fare sja bej me sy
i jap makines i hutuar
zemren mbushur me gezim
aty tek qielli jam duke notuar
kur jam me ty ne perqafim
po floket ti ledhatoj
ndersa pa ty s'jetoj
trupin tend kur e prek
zjarri brenda me djeg

Anila:
Jo mos u largo
vetem mos me ler
se ka cuna plote
por si ty nuk gjej

Bledar.
Jo mos u largo
vetem mos me ler
se ka vajza plote
por si ty nuk gjej

Anila & Bledar:
Menyra se si ti me flet
cdo fjale e jotja me jep jete
kur me prek me ledhatone
zemra forte me rreh (ref. x2)

Bledar:
Lekuren tende une kur ledhatoj
aromen tende ti diku nuk e ndjen
dua dua te jesh cdo cast me mua
qe te them dhe te me thuash vetem ty te dua
hyre ne zemren time pa me pyetur mua
hyre ne jeten time pa me then te dua
hyre ne cdo qeliz te trupit tim
deri sa mu bere te semure dhe pa sherim

Anila & Bledar:
Menyra se si ti me flet
cdo fjale e jotja me jep jete
kur me prek me ledhatone
zemra forte me rreh (ref. x2)

DËRGOI: