Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
BIOGRAFIA: Anila Varfi është një autore këngësh dhe shkrimtare e njohur. Anila Varfi ka përfunduar studimet e larta në Akademinë e Arteve, dega Dramë (1994) dhe për Gjuhë-Letërsi (1996). Në vitin 1993 fillon punë në Radio Tirana në departamentin e kulturës, si gazetare kulture. Shkruan disa episode për skenarin radiofonik “Rruga me pisha” (2002). Dokumentari“ Jetë pezull” (2004) i cili konkurron në Prix Europe, Berlin dhe nominohet në 6-shen e dokumentareve më të mirë me buxhet të ulët. Bashkëpunon me Gjergj Xhuvanin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Alma Papamihali

Irma Kurti

Silvana Berki

Aferdita Beçiri

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Ermira Jusufi

Fatmire Duraku

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Tags: Anila Varfi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet