Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Per Syte E Tu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

E vetme pa ty jam sot,
Fotografinё tёnde mbaj nё dorё,
I qeshur nga larg mё vёshtron,
Njё botё mё parё nё horizont,
Unё humbas tek ty dhe veç kёrkoj,
Nё sytё e tua, veten e harroj…

Sytё e tua po mendoj,
Sytё e tua i kёrkoj,
Njё qiell tё pastёr unё shikoj,
Njё det pa fund nё horizont…

Sytё e tua unё jetoj,
Dhe dashurinё aty shikoj,
Njё kopёsht me trёndafila plot,
Si sytё e tua s`ka nё botё…

Si dielli qё tokёn e ngrohё,
Si deti qё veç valёzon,
Si hёna qё vetёm ndriçon,
Sytё e tua me mua jetojnё…

Jam e vetme sot,
Mos mё mundo,
Sytё e tua i kam,
Ato mё qetёsojnё…

Hajde ti nxito,
Hajde mos u vono,
Mos mё li tё shkrihem,
Se shumё po duroj,
Mos li zjarrinё tё shkoj,
Se mё pёrvёloj…

Refreni

Sytё e tua po mendoj,
Sytё e tua i kёrkoj,
Njё qiell tё pastёr unё shikoj,
Njё det pa fund nё horizont,
Sytё e tua unё jetoj,
Dhe dashurinё aty shikoj,
Njё kopёsht me trёndafila plot,
Si sytё e tua s`ka nё botё…


Ky tekst u dërgua nga Arben BitriAnita Bitri
Publikimi: 01/12/2004
Teksti: Anita Bitri


Anita Bitri - Per Syte E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Syte E Tu".
3. Video është e këngës "Per Syte E Tu", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0