TEKSTESHQIP

Anita Bitri
E Vogla Mes Shoqesh
Lyrics

Kur une them nje fjale te mecur
shoqet thone ti je e vogel
sa cudi se drapri gruri
per te vogel nuk me njohin
Kemi qeshur dhe kenduar
me kokra gruri si flori ne duar
Pranvera ne zerin tona
zjarre lulesh ndezi
shakate qe kemi bere
o culi gure, lume o ujevare si deshi
Nje cast mendova mendova nuserine
por shoqet cdo te thone
me mire jo mos ta dine
Me ngasin dhe thone ti je e vogel
sa cudi se drapri gruri
per te vogel nuk me njohin
Jo mor jo se dhe syte
te vegjel ndoshta ngjajne
porse thelle brenda tyre
gjith kete qjell te kalter mbajne

DËRGOI: