A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anita Take

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  58
(1934-2017)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Anita Take është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Anita Take është ngjitur në skenë para 50-vjetësh, por akoma vazhdon të kujtohet me nostalgji nga të gjithë ata që e kanë njohur atë. Ajo akoma ka mbetur në kujtesën e shqiptarëve dhe shumë këngë të saj akoma këndohen edhe sot. Kjo tregon se këngëtarja e madhe Anita Take me ëmbëlsinë e zërit dhe interpretimin e shkëlqyer në skenë, ka lënë gjurmë të thella në historikun e muzikës dhe të këngës shqiptare. E lindur në një familje, që nuk merrej me m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Kujtim Prodanit

Bashkëshorte e

Agim Prodanit

Shto profile

zyrtare

Me Do Apo S'me Do (2004)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Vaçe Zela

Liliana Kondakçi

Anita Bitri

Orinda Huta

Anxhela Peristeri

Aurela Gaçe

Artiola Toska

Eranda Libohova

Miriam Cani

Eli Fara


Tags: Anita Take, Anida Take

Anita Take në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019