Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Në Mes Gushës Ke Një Pikë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

në mes gushës ke një pikë
bukur ka qëlluar
a s'më le ta shoh njëçikë
moj qofsh e bekuar

nuk të le se më shikojnë
mos më mbaj mëri
nuk të le se më ngacmojnë
vajza, djem të ri

s'thonë gjë moj se e dinë
e di gjithë fshati
se të dyve ne moj Rinë
na ka lidhur fati

Rinë moj sa do pres vallë
moj e bukura Rinë
këtë vit nga rrushtë e parë
e kam nxjerrë rakinë

ti rakinë e unë verën
kjo është prikë e jonë
puthe djalo gushën time
sot e përgjithmonë
Anita Take
Publikimi: 01/12/2002


Anita Take - Në Mes Gushës Ke Një Pikë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Mes Gushës Ke Një Pikë".
3. Video është e këngës "Në Mes Gushës Ke Një Pikë", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0