Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Kanapeja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ti në kanape tani dremit
Ndoshta gjumi ende s’të ka zënë
Abazhuri mbi qerpikt e tu po ndrit
Libri ty nga dora t’paska rënë

Para teje ndal mendimi im
Sa herë kemi qeshur edhe qarë
Jemi ndarë shpesh në udhëtim te dy
Por drejt njëri tjetrit kemi ngarë

Te dy
Jemi zene te dy
Jemi dashur te dy
Te dy

Shkoi mesnata rruga larg gjemon
Ti sheh endrra kalteroshe shume
Une shkruaj naten, shkruaj naten vone
Mezi fle se jam njeri pa gjume

Te kam pasur enderr çast e ore
Enderr te trishtuar e te mire
Po te jem vertet nje Pitagor, te jem
Ti je teorema me e veshtire

Jemi zene te dy
Jemi dashur te dy
Por jetuam te dy
Te dy
Anita Take
Publikimi: 01/12/1987


Anita Take - Kanapeja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanapeja".
3. Video është e këngës "Kanapeja", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0