TEKSTESHQIP

Anita Take
Me Do Apo S'me Do
Lyrics

(Strofa perseritese)

Ti loz e qesh me mua
Si nje femije
Ti ndez ne zemren time
Nje zjarr te ri
Nje zjarr te thelle
Qe shpirtin ma shqeteson
Ç'ke vashe qe me ngacmon

Vjen e ien plot lajka ke
Moj e bukura çapene je
Me shikime e fjale mos me mundo
Thuaj me do apo s'me do ?

Me syte qe shelqejne
Ti me shikon
O sa shikime te embla
Ti me dergon
Nje nate te mos me shohesh
Dhe me erkon
Sikur me dashuron

Dite e nate prane meje qendron
Te te puth ti kurre s'me lejon
Me shikime e fjale mos me mundo
Thuaj me do apo s'me do ?

Thuaj me do apo s'me do ?
Thuaj me do apo s'me do ?
Thuaj me do apo s'me do ?
Te dua, po mos trego !