Anja Myrtaj
Anja Myrtaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 14 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Anja Myrtaj është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ëndrra e saj për t’u bërë këngëtare e shoqëron në çdo moment të ditës. Ajo shpenzon shumë kohë duke kënduar dhe praktikuar pianon në mënyrë që të përgatitet sa më mirë, për të arritur ëndrrën e saj. Anja ka një pasion të veçantë për muzikën klasike. Këngëtarët e saj të preferuar janë Josif Gjipali dhe Inva Mula. Një ndër aktivitetet e saj të preferuar është të shkojë në opera. Në vitin 2018, Anja Myrtaj merr pjesë në Voice Kids Albania....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1