A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anjeza Branka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  44
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Anjeza Branka është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Anjeza Branka ka lindur në Tiranë, por për 14 vjet ka jetuar së bashku me familjen e saj në Gjermani. Është larguar nga Shqipëria në moshën 9-vjeçare. Ka mbaruar Akademinë e Arteve për aktrim. Ka publikuar disa albume. Në Dhjetor 1999, Anjeza Branka merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Hosana". Në vitin 2000, Anjeza Branka publikon albumin e parë "Enderroj Per Ty". Në Qershor 2002, Anjeza Branka merr pjesë në PoliFest 2002 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Metropol (2009)

Bejbi (2006)

Vetem Per Ty (2002)

Enderroj Per Ty (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Nizma
Shkojme Ne Party
Ki Me Ngec
Ti S'dite
Da Da Da Dashnia
Ani Ani
Tranquila
Garipe Jam
Papi
Ai


Artistë Të Ngjashëm:

Silva Gunbardhi

Soni Malaj

Rozana Radi

Mariza Ikonomi

Elsa Lila

Ledina Çelo

Bleona Qereti

Edona Llalloshi

Ganimete Abazi (Ganja)

Ryva Kajtazi


Tags: Anjeza Branka, Anjesa

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018