Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Branka - Zemer E Braktisur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Hite Nga Albatrade Plus"

Këngë e albumit:

"Metropol"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00Ceremoni mortore pas ndarjes me ty,
apokalips ne mua o çfare tragjedi

merrma frymen, ti merri krejt
eja merre dhe kete pak jete
po dridhen malet, flaka s'ndalet
qe kur me ke braktis

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne

Me ore te tera mbetem si marionet
me ka ble endrra te dal une nga ky realitet

merrma frymen, ti merri krejt
eja merre dhe kete pak jete
po dridhen malet, flaka s'ndalet
qe kur me ke braktis

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne

(Ooouuuuuoooooouuuuu.....)

engjejte qajne

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne


Ky tekst u dërgua nga Egzon Kaloshi
Më Shumë Këngë Nga Anjeza Branka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet