Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Branka - Buze Valmorit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Buzë Valmorit kush ka dalë
Mrekullinë e ka pa
Oh vend, djepi im
përkund borë edhe blerim
Kush të pa njiherë me sy
Zemrën ta dha ty
Burojnë (burojnë)
kroje bore (kroje bore)
zemra bashkë me krojet tha:
si vendlindja jonë nuk ka

Ooo, buzë Valmorit kush kalon
Diell e hanë i takon
Oj hanë mori hanë
nuse e bukur për çoban
nuk ta kam zili aspak
se e kam nji në fshat
kur qesh (kur qesh)
cuca ime (cuca ime)
digjet hana para saj
edhe dimni bahet maj

Ooo, buzë Valmorit kush ka dalë
I prêt udhën lulja e parë
Oh bjeshkë nën kunorë
Falma sot nji luleborë
E t’vrapoj si zog në erë
Në zemër ta mbjell
U rrit (u rrit)
Lulebora (lulebora)
zemra bashkë me lulen tha:
si vendlindja jonë nuk kaNuk kemi video për këtë këngë.
Anjeza Branka - Buze Valmorit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buze Valmorit".
3. Video është e këngës "Buze Valmorit", por nuk këndohet nga Anjeza Branka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anjeza Branka:


Komente 0